Cumartesi , 18 Ağustos 2018
HABERLER & DUYURULAR

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

               Hemşirelik mesleği çok onurlu bir o kadar da kutsaldır. Bu mesleği kırk yılı aşkın bir süredir yakından izliyorum. Özverisi oldukça yüksek mesleğin erbablarının iş ahlakı bir hekim olarak beni çok düşündürmüş. Yürekten bu düzeni kuranlara Rahmet Dileklerimi hiç eksik etmemişimdir.

               Öğretmenler, Hemşireler, ve de soygunu meslek etmeyen devletin hastenelerini kullanmayan
Hekimler hiç bir zaman hak ettikleri maddi ve manevi değeri devleti yönetenler tarafından görmemişlerdir. Gerek kendi adıma gerekse ezilen Hekim, Hemşire ve Öğretmenler adına bizi yönetenlere hiç  bir zaman helallik vermem mümkün değildir. İşin en kötüsü zaman zaman Hekim olan Bakanların hangi akla hizmet ettiklerini anlamış değilim. Emekli oldum aldığım ikramiyem ve emekli maaşımı söylemeye utanıyorum. Acaba yurt dışından gelip doktor olan servetinin onda birini yüz yıl hekimlik yapsam tutturamayacağım Bakan da utanıyor mu? İkramiyem İşçiden benden iki yıl az okuyan yargı mensubundan, lise dengi okuyan astsubaydan epeyce azdır. Bizim bakan herhalde bu memlekette yaşamıyor olacak ki Doktor, Hemşire özlük haklarındaki rezaletten haberdar değil. O yurt dışından eğitim düzeyi diplerde olan ülkelerden ucuz doktor getirmenin hesaplarını yapsın. Milletim bu kadarını bilsin.

               Meslek kuruluşumuz Tabip odası da varsın dağdaki bölücü Terör örgütünün medyada tetikçiliğini yapsın savunuculuğunu yapsın. Mesleğiniicra ederken hayatını kaybeden şehit olan Doktor ve Hemşireleri görmezden gelen Sağlık Bakanlığı yetkililerini, Sivil toplum örgütü Tabip odasını o şehitler adına bu günde kınamayı görev sayıyorum.

               Aziz şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle anıyorum nerede bir şehit Ailesi varsa yardımına koşacağımızı Yöneticilerinden olduğum TUSAV ( Türkiye sağlık çalışanları eğitim ve Dayanışma vakfı) yönetimi adına bildiriyorum. Bu vesileyle Hemşireler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Rabbim Tüm Ülke insanımızın ahir ve akibetini hayırlı kılsın. Küfre, Emperyalist katillere ve onların yerli işbirlikçilerine karşı mücadele veren Güvenlik güçlerimize Rabbim yardım etsin. Tüm şehitlerimizin ve de şehit sağlık çalışanlarının ruhu şad mekanları cennet olsun.

               Selam,sevgi ve saygılarımla.

 

Hakkında Dr. Umut Yılmazel

Dr. Umut Yılmazel

Cevapla