Pazartesi , 4 Temmuz 2016
HABERLER & DUYURULAR

Köşe Yazıları

TÜSAV 18. Seçimli Olağan Genel Kurulu

Vakfımızın 18. Olağan Genel Kurulu Delege Seçimi 23.04.2019 Salı günü Vakıf Genel Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Genel Kurul Delegesi seçilen üyelerimizin listesi aşağıda verilmiştir. (Alfabetik Liste) ADI – SOYADI ADI – SOYADI 1 A. FİLİZ YAVUZ 23 MEHMET GÜMÜŞ 2 ABDULLAH KILAVUZ 24 MEHMET ZİYA ÇETİNER 3 ALİ SEVEN 25 MUHAMMED SALTUK DENİZ 4 ASİYE ÇİĞDEM ŞİMŞEK 26 MUSTAFA ÇETİN 5 ATİLLA ... Devamını Oku »

TÜSAV 18. Seçimli Olağan Genel Kurulu Delege Seçimi

Sayın Üyemiz; Vakfımızın 18. Seçimli Olağan Genel Kurulu Delege Seçimi 23.04.2019 Salı günü Vakıf Genel Merkezi’nde 17:00-19:00 saatleri arasında yapılacaktır. Tüm üyelerimiz bizzat gelerek oy kullanabilir. Vekalet oy kullanılmayacaktır. Bilgilerinizi ve 23 Nisan 2019 Salı günü belirtilen saate Vakıf Genel Merkezi’nde yapılacak delege seçimine katılmanızı rica ederim   Prof. Dr. Sefer AYCAN Başkan Yönetim Kurulu Adına Devamını Oku »

TABİP ODALARINA VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE TALİBİZ

TABİP ODALARINA VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE TALİBİZ   Prof. Dr. Sefer Aycan Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı (TÜSAV); 1991 yılında Türk Milliyetçisi hekimlerin kurduğu bir vakıftır. Vakfımız; üyeleri arasında dayanışma ve işbirliğini sağlamayı, üyelerinin eğitimine desteği, Türkiye’nin sağlık sorunlarıyla ve Hekimlik mesleğinin sorunlarıyla ilgilenmeyi ve çözmeyi amaçlamaktadır. Amaçları doğrultusunda bu alanlarda iyileşmeler sağlamaya ve katkıda bulunmaya yönelik çalışmalar ... Devamını Oku »

Kamuoyuna Açıklama

TTB nin bu günkü yersiz açıklamasını kınıyorum ve biz Türk Hekimlerini temsil etmediğini belirtmek istiyorum. Unutulmamalı ki terörde bir insanlık suçudur. Ordumuzun yaptığı da; Türk insanını ve Suriyeli insanları yaşatma mücadelesidir. Prof. Dr. Sefer AYCAN Yönetim Kurulu Adına Devamını Oku »

NASIL BİR SAĞLIK BAKANLIĞI İSTİYORUZ

Prof. Dr. Sefer Aycan Türkiye’de Sağlık Bakanlığı 2 Mayıs 1920’de kurulmuştur. 23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin 3 nolu Kanunu; Müstakil Sağlık Bakanlığının Kurulmasına Dair Kanundur. O zamana kadar, yani Osmanlı döneminde müstakil bir sağlık bakanlığı yoktu. Bu Kanun; yeni kurulan TBMM’nin sağlığa ne kadar önem verdiğinin bir ölçüde göstergesidir. Birçok Avrupa ülkesinde de o zaman müstakil sağlık bakanlığı yok iken, ... Devamını Oku »

GELENEKSEL TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI VE HEKİM DAVRANIŞI

 Prof.Dr. Sefer AYCAN Günümüzde Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelikteki adı ile “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları” olarak tanımlanan birtakım uygulamalar ile bunu uygulayan hekim ve hekim dışı kişilerin sayısı hızla artmaktadır. Bu uygulamalar özellikle Sağlık Bakanlığı’nın 2014 de yayınladığı yönetmelikten sonra Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastanelerin içine de girdi ve özel hastanelerde, sağlık kuruluşlarında ve muayenehanelerde de yaygın şekilde uygulanır hale geldi. ... Devamını Oku »

Oyuncak Olan Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yapısı

Prof. Dr. Sefer AYCAN TÜSAV Yönetim Kurulu Başkanı Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısı yine değişti. En son 2011 yılında 663 sayılı  KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile değişen teşkilat yapısı, arada yapılan küçük değişikliklerden sonra aynı iktidar tarafından altı yıl sonra (2017 de) 694 sayılı KHK ile yine değiştirildi. 1920 yılında kurulan Sağlık Bakanlığı, Cumhuriyet Döneminde bir çok kez değişikliğe uğradı. Özellikle ... Devamını Oku »