Perşembe , 31 Mart 2016
HABERLER & DUYURULAR

Köşe Yazıları

TABİP ODALARINA VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE TALİBİZ

TABİP ODALARINA VE TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE TALİBİZ   Prof. Dr. Sefer Aycan Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı (TÜSAV); 1991 yılında Türk Milliyetçisi hekimlerin kurduğu bir vakıftır. Vakfımız; üyeleri arasında dayanışma ve işbirliğini sağlamayı, üyelerinin eğitimine desteği, Türkiye’nin sağlık sorunlarıyla ve Hekimlik mesleğinin sorunlarıyla ilgilenmeyi ve çözmeyi amaçlamaktadır. Amaçları doğrultusunda bu alanlarda iyileşmeler sağlamaya ve katkıda bulunmaya yönelik çalışmalar ... Devamını Oku »

Kamuoyuna Açıklama

TTB nin bu günkü yersiz açıklamasını kınıyorum ve biz Türk Hekimlerini temsil etmediğini belirtmek istiyorum. Unutulmamalı ki terörde bir insanlık suçudur. Ordumuzun yaptığı da; Türk insanını ve Suriyeli insanları yaşatma mücadelesidir. Prof. Dr. Sefer AYCAN Yönetim Kurulu Adına Devamını Oku »

NASIL BİR SAĞLIK BAKANLIĞI İSTİYORUZ

Prof. Dr. Sefer Aycan Türkiye’de Sağlık Bakanlığı 2 Mayıs 1920’de kurulmuştur. 23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin 3 nolu Kanunu; Müstakil Sağlık Bakanlığının Kurulmasına Dair Kanundur. O zamana kadar, yani Osmanlı döneminde müstakil bir sağlık bakanlığı yoktu. Bu Kanun; yeni kurulan TBMM’nin sağlığa ne kadar önem verdiğinin bir ölçüde göstergesidir. Birçok Avrupa ülkesinde de o zaman müstakil sağlık bakanlığı yok iken, ... Devamını Oku »

GELENEKSEL TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI VE HEKİM DAVRANIŞI

 Prof.Dr. Sefer AYCAN Günümüzde Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelikteki adı ile “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları” olarak tanımlanan birtakım uygulamalar ile bunu uygulayan hekim ve hekim dışı kişilerin sayısı hızla artmaktadır. Bu uygulamalar özellikle Sağlık Bakanlığı’nın 2014 de yayınladığı yönetmelikten sonra Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastanelerin içine de girdi ve özel hastanelerde, sağlık kuruluşlarında ve muayenehanelerde de yaygın şekilde uygulanır hale geldi. ... Devamını Oku »

Oyuncak Olan Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yapısı

Prof. Dr. Sefer AYCAN TÜSAV Yönetim Kurulu Başkanı Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısı yine değişti. En son 2011 yılında 663 sayılı  KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile değişen teşkilat yapısı, arada yapılan küçük değişikliklerden sonra aynı iktidar tarafından altı yıl sonra (2017 de) 694 sayılı KHK ile yine değiştirildi. 1920 yılında kurulan Sağlık Bakanlığı, Cumhuriyet Döneminde bir çok kez değişikliğe uğradı. Özellikle ... Devamını Oku »

Kelepçeli ibret

Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber’in gözaltına alındığı haberini duyunca birden aklıma Yeniçağ’daki ilk yazılarımdan birisi geldi… Sonra eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün darbe gecesi yaptığı ateşli konuşmayı düşündüm ve “İbret bu” dedim kendi kendime… 2012’de Gazi Üniversitesi’nde rektörlük seçimi yapılıyor… Sandık açıldığında Süleyman Büyükberber’in 5. sırada olduğu görülüyor… Sonuçlar şöyle: Ayşe Dursun 511, Derviş Yılmaz 495, Peyami Cinaz 254, Aydın Karapınar ... Devamını Oku »

Demokrasimize Sahip Çıkıyoruz

               Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en stratejik odaklarına çöreklenen ihanet çetesinin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbenin olumsuz etkileri o uğursuz geceden bugüne Devletimiz ve Milletimizin kararlı tutumuyla savuşturulmaya çalışılıyor. Sonunu düşünmeden asker üniformalı hainlerin karşısına dikilen kahramanları bu vesileyle bir kez daha minnet ve şükranla anıyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.     ... Devamını Oku »

YÜCE ALLAH ADİLDİR.

               Cenabı Allah’ın doksan dokuz ismi celilesinden biri Adl, biride Hak her İkisi de adaleti Hakkı çağrıştırıyor. Allah indinde Haktan ve Adaletten daha yüce gerçek ne ola ki! Aklı az yada çok eren herkes çıplak gözle ve azıcık yorduğu Zihniyle diyor ki bu Fransa Cezayir’e Tunus’a az etmedi. İnsan olarak ne insanlığın nede o ... Devamını Oku »

BASIN AÇIKLAMASI

               PYD Eş başkanının Kerkük ziyareti                Dünyaca terör örgütü olarak bilinen ve kayıtlara geçen PKK’ın uzantısı olan PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in 13 Haziran 2016 tarihinde Kerkük’ü ani ziyaret etmesi ve Kerkük Valisi Necmettin Kerim ile görüşmesinden sonra düzenlediği basın açıklamasında; talihsiz ve haddini aşarak Kerkük’ün geleceği ... Devamını Oku »

ERMENİ TEHCİRİNİN NEDENLERİ

               Türk Tarihinde utanç duyacağımız bir olay yaşanmamıştır. Tam tersine Osmanlı Devletinin ve Türk Milletinin en zor anında karşılaştığı bir ihanet vardır. Bu ihanet sadece o yıllarla sınırlı değildir.  1915 tehcirine gelene kadar Ermeni sorunu, temeli 1774 Küçük Kaynarca Anlaşması’na kadar dayanan siyasal bir süreçtir. 21 Temmuz 1774 tarihli Küçük Kaynarca Antlaşması’nın VII. maddesi ile Rusya Türkiye’deki Hıristiyanların ... Devamını Oku »