Salı , 18 Haziran 2024

TÜSAV YENİ HİZMET BİNASI HAKKINDA

Değerli vakıf üyeleri;
TÜSAV yönetim kurulu olarak yürüttüğümüz faaliyetler içerisinde en çok önem verdiğimiz konu ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Yönetim Toplantımızda yapılması öncelikli faaliyetler olarak belirlediğimiz başlıklardan bir kısmı şunlardı:
1- Tıbbiyeli öğrenci kardeşlerimize kendilerini ait hissedecekleri bir barınma imkânı sağlamak,
2- Şehir dışından gelen vakıf üyelerimizi, evimiz diyerek rahat konaklayabilecekleri bir yerde ağırlayabilmek,
3- Tıbbiyeli kardeşlerimizin, siz değerli büyüklerimizin mesleki ve sosyal alanlardaki tecrübelerinden daha samimi bir ortamda istifade edebileceği bir tanışma ve sohbet alanını, fiziki yerleşkeyi yaratmak.
Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonrasında bu amaçlar için kullanıma müsait bir yer belirledik ve 01.07.2019 tarihinde Etimesgut İlçesi sınırlarında bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait yurt binasının hem yurt hem de vakıf faaliyetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edilmesi için resmi müracaatta bulunduk.
Vakıflar Meclisinin onayı, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 06/07/2020 tarihli ve 207/208 sayılı kararı ile ilgili binanın vakfımıza tahsisi uygun görüldü.
Tahsis işlemlerinin ardından uzun süredir kullanılmayan binanın kullanıma hazır hale getirilmesi için görüşmeleri başlattık. Bu süreçte ilk önce temizlik ve tadilat süreci başladı. Geldiğimiz noktada binanın temizliği tamamlanmış olup tadilat sürecinde sona doğru yaklaşıldı, aynı esnada yurt için gerekli tefrişatın büyük kısmı da tadilat sonrası binaya getirilmek üzere tamamlandı. 3 aylık bir zaman dilimi içerisinde yurdumuzun büyük oranda hazır hale getirilmesini ve gerekli yasal izinlerden sonra 2022-2023 dönemi için faaliyete geçmesini planlıyoruz.
Yurdumuz birbiri ile bitişik 4 katlı iki binadan meydana geliyor olup, yaklaşık 70 Tıbbiyeliye konaklama imkânı ve 20 kişiye misafirhane hizmeti verebilecek kapasitededir. Bunun yanında 100 kişilik konferans salonu, spor salonu, kütüphane, derslik vb gibi farklı etkinlik planları için de uygun pek çok mekândan oluşmaktadır. Ayrıca banliyö durağına 2 dakika mesafede olması ve ana caddeye bir sokak uzaklıkta olması nedeniyle bütün tıp fakültelerine ulaşım oldukça kolay sağlanabilmektedir.
İlk planımız tadilat aşamasında biraz daha yol aldıktan sonra siz vakfımız üyeleri ile yeni yurt binamızda bir buluşma tertip etmek ve vakfın geleceğe uzanan bir kolu olmasını temenni ettiğimiz yurt binasını sizlere gururla takdim etmektir.
TÜSAV yönetimi olarak bilgilerinize sunarız.
18.01.2022
Yönetim kurulu adına
Dr. Ömer Çağlar YILMAZ