Pazar , 16 Haziran 2024

Faaliyetler

YURT BİNASI HAKKINDA

Sayın üyemiz, Vakfımıza 49 yıllığına tahsis edilmiş Etimesgut ilçesi sınırları içindeki yurt binamıza yönelik bilgilendirmeyi e-posta yoluyla daha önce sizlerle paylaşmıştık. İnşaat, tadilat ve bakım onarım sürecinde artık sona yaklaşıldı. Ekte de fotoğraflarını göreceğiniz üzere yurdumuz ruhsat için başvuru aşamasına gelmiştir. Artık yurdun faaliyete başlaması sürecine geçiyoruz. TÜSAV öğrenci yurdunun, mevcut ekonomik koşullarda öğrencilerimiz için sıcak bir yuva olacağı aşikârdır. ... Devamını Oku »

Genel Kurul Daveti

Sayın; Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı Üyeleri, 06.07.2022 tarihinde vakfımız genel kurul delege seçimi yapılmıştır. Seçilen delege listesi aşağıdaki siz değerli üyelerimizin dikkatine sunulmuştur. Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Vakfımız genel kurulu 24.07.2022 Pazar günü saat 13.00’da vakfımız yeni binasında yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 31.07.2022 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır. ... Devamını Oku »

DELEGE SEÇİMİ VE YENİ BİNA

Sayın üyelerimiz, vakfımız genel kurul delegelerinin seçilmesi amacıyla 06.07.2022 Çarşamba günü akşam 19.00 da toplantı yapılacaktır. Toplantı vakfımızın tadilatı tamamlanan yeni binasında yapılacaktır. Adres:Topçu mah, 1512. Cd. No:45 Etimesgut/Ankara Konum:https://goo.gl/maps/KgFV5JLX4mbnQSYHA Devamını Oku »

BASIN AÇIKLAMASI

Savaş başladığında savaş dışında her şey askıya alınır. Ukrayna, hepimizin takip ettiği gibi bunun en acı örneğini yaşıyor. Bir gün öncesinde bambaşka sorunlarla mücadele ederken, bugün geldiğimiz noktada Ukrayna için bütün mesele, hayatta ve ayakta kalma mücadelesine dönüştü. Şehir içi otobüs güzergâhlarını ve duraklarını gösteren uygulamalar dahi bugün sığınaklar ve saldırılar ile ilgili bilgilendirme platformuna dönüştürüldü. Bu duruma benzer şekilde ... Devamını Oku »

TÜSAV YENİ HİZMET BİNASI HAKKINDA

Değerli vakıf üyeleri; TÜSAV yönetim kurulu olarak yürüttüğümüz faaliyetler içerisinde en çok önem verdiğimiz konu ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istiyorum. Yönetim Toplantımızda yapılması öncelikli faaliyetler olarak belirlediğimiz başlıklardan bir kısmı şunlardı: 1- Tıbbiyeli öğrenci kardeşlerimize kendilerini ait hissedecekleri bir barınma imkânı sağlamak, 2- Şehir dışından gelen vakıf üyelerimizi, evimiz diyerek rahat konaklayabilecekleri bir yerde ağırlayabilmek, 3- Tıbbiyeli kardeşlerimizin, siz ... Devamını Oku »

ARCHIVES OF CURRENT MEDICAL RESEARCH YENİ SAYISI YAYINDA…

Güncel Tıbbi Araştırmalar Arşivi yeni sayısı Archives of Current Medical Research  (Güncel Tıbbi Araştırmalar Arşivi) dergisi yeni sayısı yayınlandı. Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk’ün baş editörlüğünü yaptığı, Archives of Current Medical Research  (Güncel Tıbbi Araştırmalar Arşivi) dergisi 2.cilt 2. sayısı www.acmronline.org internet adresinden çevirimiçi olarak yayınlanmıştır. İlgili sayının içerdiği makalelere aşağıdaki linklerden de ulaşabilirsiniz.İÇİNDEKİLERDerleme MakaleSkin Findings Related with COVID-19, Review ... Devamını Oku »

BASIN AÇIKLAMASI

Ülkemizin içerisinden geçtiği zor dönemlerde hep en ön safta yer alan Türk Tıbbiyelileri, COVİD-19 pandemisi süresince de görevini layıkıyla yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Bu aşamada pandemi konusunda alınan önlem ve tedbirler sürekli gözden geçirilmeli, halkın karşısına pandeminin ciddiyetini anlayacağı şeffaflıkla çıkılmalıdır. Aynı zamanda hekimlerin özlük hakları, adil ve sabit ücret, COVİD-19’un meslek hastalığı sayılması ve güvenli çalışma ortamı gibi ... Devamını Oku »

Hakemli Bilimsel Dergi – Archives of Current Medical Research (ACMR)

Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı (TÜSAV) ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği işbirliği ve destekleri ile Archives of Current Medical Research (ACMR) – Güncel Tıbbi Araştırmalar Arşivi isimli hakemli bilimsel dergi kurulmuştur. Dergimizin ilk sayısı 17.09.2020 tarihinde yayınlanmıştır. Derginin Baş Editörü Prof. Dr. Hasan Serdar Öztürk’tür ve editörler kurulunun tamamına yakını vakfımız üyelerinden oluşmaktadır. Vakfımız yönetim kurulu olarak bu ... Devamını Oku »

MALPRAKTİS YASA TASARISI HAKINDA AÇIKLAMA

Kamuoyuna duyuru Tüm dünyada COVID19 pandemisinin yaşandığı bu sıkıntılı günlerde başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanları fedakârca çalışmaktadır. Son haftalarda artış gösteren hasta sayısı, hekimlerin azalan itibarı, yetersiz özlük haklarına rağmen fedakar bir çalışma örneği gösterilmektedir. Yakın zamanda gündeme giren Tıpta Kötü Uygulama ile ilgili yasa tasarısı tüm hekim kamuoyu gibi bizim de dikkatimizi çekmektedir. Günümüzde tıbbi kötü uygulama ... Devamını Oku »