Perşembe , 13 Haziran 2024

YURT BİNASI HAKKINDA

Sayın üyemiz,

Vakfımıza 49 yıllığına tahsis edilmiş Etimesgut ilçesi sınırları içindeki yurt binamıza yönelik bilgilendirmeyi e-posta yoluyla daha önce sizlerle paylaşmıştık. İnşaat, tadilat ve bakım onarım sürecinde artık sona yaklaşıldı. Ekte de fotoğraflarını göreceğiniz üzere yurdumuz ruhsat için başvuru aşamasına gelmiştir. Artık yurdun faaliyete başlaması sürecine geçiyoruz.

TÜSAV öğrenci yurdunun, mevcut ekonomik koşullarda öğrencilerimiz için sıcak bir yuva olacağı aşikârdır. Bunun yanında öğrencilerimiz ile siz değerli büyüklerinin birlikteliğinin artarak pekişeceği ve kuşakların birbirleri ile daha sıkı bağlarla bağlanacağı bir kültür ortamı da inşa ettiğimizin bilincindeyiz ve bu amaçla aktif bir program oluşturmaya da başladık.

Bugüne kadar ki yurdun inşaat, bakım onarım, mobilya ve yatak tedarik süreçlerinde finansman sorununu çözmek için siz üyelerimize başvurmadık. Vakfımızın öz kaynaklarının devreye gireceği süreç ise bundan sonra başlayacaktır. İşletme aşamasında ihtiyaç duyulacak “işletme sermayesinin” hepimizin katkıları ile oluşmasını istiyoruz. Sonraki süreçte hedefimiz ise faaliyete geçen yurdun kendi öz kaynakları ile ömrünü devam ettirmesidir.

Bu gerekçelerle üyelerimizin tamamından gönüllülük esasına dayalı olarak tek seferlik ve en az “1000 (bin) TL” olmak üzere yurt sürecine ‘Vira Bismillah’ katkısı talep ediyoruz. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

TÜSAV YÖNETİM KURULU

IBAN: TR880006701000000065396205

TÜRKİYE SAĞLIK ÇALIŞANLARI EĞİTİM VE DAYANIŞMA VAKFI

2023 Eğitim ve Öğretim sezonu kayıtlarımız başlamış olup yurdumuz hakkında detaylı bilgilere

www.tusavyurt.com adresinden ulaşabilirsiniz.